Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeglądy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozumiem, ze owe powiadomienie nie bedzie mialo wplywu na prace auta? Nie chcialbym niespodzianek podczas urlopu...

    Olej wlali Castrol Edge i proponowali sie go trzymac - warto, czy lepiej zmienic na cos? Co do filtru, czy jakis filtr mi dluzej posluzy, fabryka (oryginal) lub czyjes rzemioslo, czy jest to bez znaczenia?

    Komentarz


    • Crk64, jedynie na to ze przy kazdym przekreceniu na zaplon wyswietli komunikat i piknie. Nic innego sie nie dzieje. Choc nie wiem co ejst po przekroczeniu limitu, ale zakladam ze nic

      Olej - zmien zdecydowanie. w poradach ogolnych masz 260(270?) stron watku o oleju do TDI...

      Moja O3 RS

      Komentarz


      • Robił ktoś już przeględ przy ok 90k km?

        1.4 TSI manual. Jadę na przegląd przed dłuższą trasą wakacyjną i zastanawiam się czy coś poza standard jaki był przy 30k/60k znajdzie się na fakturze

        Komentarz


        • feels3, po dyskusji o 1.8tsi obstawiam ze swiece Ci beda wymieniac. Bo skoro w 1.8 po 90tys, to u Ciebie powinno byc podobnie. Do tego w teorii filtr powietrza dochodzi (po raz pierwszy), choc u mnie juz 3ci jezdzi i niedlugo i tak wyleci, a dopiero 60tys km - wymieniam na wlasna reke by turbo mialo czym oddychac...

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • Zamieszczone przez krzyzakp
            feels3, po dyskusji o 1.8tsi obstawiam ze swiece Ci beda wymieniac. Bo skoro w 1.8 po 90tys, to u Ciebie powinno byc podobnie. Do tego w teorii filtr powietrza dochodzi (po raz pierwszy), choc u mnie juz 3ci jezdzi i niedlugo i tak wyleci, a dopiero 60tys km - wymieniam na wlasna reke by turbo mialo czym oddychac...
            i dobrze robisz. Ja w swoim demonie 1.4TSI wymieniam co max. 15kkm - w serwisie są zdziwieni, ale z drugiej strony sami mówią, że 90kkm to bez szans (testowali i poddali się chyba przy ok. 50-55kkm) - zrobili wymianę.
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • Wystarczy rzut oka na filtr po 15-20tys km by chciec go samemu zmienic.. Tym bardziej ze robota zajmuje 5minut, wliczajac otwarcie auta

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • Przypomnijcie proszę jaka jest tolerancja przy przeglądach?

                Zbliża mi się przegląd przy 30000km ale ze wymieniałem olej przy 15000 to w kompie dziś mi pokazało wymiana oleju za 30 dni.
                Myślę że km są ważniejsze i chce dociągnąć do okilic 30000.
                Jaka jest tolerancja +/- na przebieg?


                Bo wg daty to komputer pokazuje za 30 dni ale to jest rok od ostatniej wymiany oleju a 2 lata to miną w marcu dopiero.
                Olej VW504 wiec "może dłużej niż rok pojeździć".
                Czy na dni tez jest jakaś tolerancja?
                algi
                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                Komentarz


                • To jeszcze pytanie gdzie siedzi filtr kabinowy i ile jest z nim roboty? Kupilem nowy przez parujace szyby i jakos nie chce mi sie tylko po to jechac do serwisu.
                  Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
                  Powered by R-Performance

                  Komentarz


                  • kabinowy masz za schowkiem przed pasażerem - prosta sprawa
                    Wymiana filtra kabinowego - Octavia Club Polska

                    zwróć tylko uwagę na przepływ powietrza w filtrze - strzałka do dołu

                    Komentarz


                    • Rozrzad w silniku 1.6 tdi 105 km w OIII zalecan wymiana kiedy jest?

                      Komentarz


                      • Przeglądy można dokonywać nie tylko w ASO. Można u mechaników jednak aby gwarancja była uznana przez ASO potrzebne są dokładne wytyczne producenta co przy jakim przebiegu się robi i co sprawdza. Po wykonanym przeglądzie serwis wydaje fakturę wraz z wydrukowanymi wytycznymi podanymi przez producenta auta i gwarancja musi być uznana. Więc po co przepłacać?

                        Komentarz


                        • Wydaje mi się, że na forum była checklist-a tego, co powinni sprawdzić w ASO na przeglądach - zbliżam się do pierwszego przeglądu 30kkm. Kojarzy ktoś coś takiego i wie gdzie to leży?

                          Pomimo tego, że wymieniłem przy 20kkm przebiegu olej + filtr, filtr powietrza i kabinowy, to zakładam, że po roku przydało by się przejrzenie auta pod względem technicznym i funkcjonalnym, skoro sprawdzenie stanu technicznego pojazdu z dowodu wypada jakoś po 3 latach. Rozumiem, że jest to też dobry czas, by wskazać w ASO ewentualne niedogodności, jakie mogły wystąpić w pojeździe, by je poprawić w ramach GW?

                          Dodatkowo:
                          Flota - Przeglądy
                          A chodzi mi o coś na zasadzie checklist-y Link

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Tabus Zobacz wpis
                            Przeglądy można dokonywać nie tylko w ASO. Można u mechaników jednak aby gwarancja była uznana przez ASO potrzebne są dokładne wytyczne producenta co przy jakim przebiegu się robi i co sprawdza. Po wykonanym przeglądzie serwis wydaje fakturę wraz z wydrukowanymi wytycznymi podanymi przez producenta auta i gwarancja musi być uznana. Więc po co przepłacać?
                            Wydaje mi się, że akurat w ASO Skody tak dużo się nie przepłaca - ostatnio porównywałem koszt wymiany kompletnego rozrządu w Superbie w ASO i poza ASO - różnica była naprawdę mała, szczególnie że ASO też daje rabaty od pierwszej wyceny.

                            Komentarz


                            • Padło już w tym wątku to pytanie, ale bez odpowiedzi.

                              Orientuje się ktoś jaka jest tolerancja dla terminu i przebiegu, aby nie utracić gwarancji?

                              Mam wykupioną przedłużoną gwarancję na 4 lata/120tys.km. Auto odebrane 14 kwietnia 2014. Aktualny przebieg około 47,5tys.km. Komputer pokazuje mi przegląd za 4 dni (wg terminu 3ci rok - rok od ostatniego przeglądu na 2 lata/30tys.km). Serwis chce mnie umówić na przegląd na 8 kwietnia. Niby to tylko tydzień różnicy, ale nie chciałbym by się przyczepili do czegoś jak w ciągu tego ostatniego roku gwarancji coś by wymagało naprawy za grubszą kasę. Miał ktoś doświadczenie z takim przekroczeniem terminu i chciał skorzystać z gwarancji i mu nie uznali? Albo po gwarancji liczył na pomoc finansową z dobrej woli producenta/importera i pomocy nie udzielono własnie ze względu na przekroczenie któregoś z terminów przeglądów?
                              O przebieg się nie boję, bo robię przeglądy co roku (w tym wymiana oleju), a nigdy nie nalatam przez rok 30tys. prędzej bliżej 20tys. km.
                              Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                              Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                              Komentarz


                              • Teraz Ci powiedzą, że dzień to nie problem. Ale jak będziesz coś chciał to spuszczą za ten 1 dzień na bambus.
                                Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • Też miałem ten problem.
                                  Z tego co pamiętam +/-500km ale w dniach nie można się spóźnić ani jednego dnia. Co wystąpi pierwsze. U mnie dni więc przegląd przy 283xx.... km


                                  tu art Uważaj na przebieg. 1 km i po gwarancji
                                  algi
                                  O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X